Kayıt Ol
 
Forumumuzda iyi vakit geçirmeniz dileğiyle

Erkek adam parmak arası giyer mi?
Okunma sayısı 2097 defa
17 Şubat 2018, 14:58:42


Son yıllarda küresel ısınmanın da fitili alevlendirmesiyle tüm dünyada parmak arası terlik modası başladı.Sabah Pazar - Üstelik sadece sahillerde değil, şehir içinde hatta davetlerde bile parmak arası terlikler karşımıza çıkmaya başladı. Kimileri Latin Amerika'dan tüm dünyaya ithal bu modaya kolay adapte olurken, kimileri de erkeklerin parmak arası giymesini 'facia' olarak yorumladı...
'Erkek adam parmak arası giyer mi, giymez mi!" Havaların ısınmasıyla birlikte bu konu bir numaralı gündem maddesi haline dönüştü. Bazıları "Parmak arası terlik, erkek adamı bozar," derken bazılarıysa, "Ayak benim, zevk benim, istediğimi de giyerim," diyerek tepkisini gösterdi.
Küresel ısınmanın da etkisiyle parmak arası terliklerin son yıllarda iyiden iyiye bir trend haline geldiğini kimse inkâr edemez. Latin Amerika'da başlayan parmak arası terlik modası, zaman içinde Çin'den Japonya'ya hatta New York'a kadar yayılmayı başardı. Öyle ki şehir içlerine kadar girdi, hatta gece davetlerinde bile karşımıza çıkar oldu. Prada'dan Boss'a kadar birçok önemli marka da erkek koleksiyonlarına parmak aralarını dahil etti. Kısacası parmak arası sadece sahil kasabalarıyla sınırlı kalmadı, şehirli erkeğin de bir numaralı seçimi oldu. Ama madalyonun bir de öteki yüzü vardı. Yani parmak arasının erkek ayağına yakışmadığını düşünenler ve 'Parmak arası racona ters,' diyenler...
Akşam yazarı Ali Saydam geçtiğimiz haftalarda bir yazısında erkekleri uyarmış ve "Kadınlarda idare eder ama erkeklerde tam bir felaket. Durduk yere karşınızdakinin dikkatini gereksiz yerlere çekmek istemiyorsanız başka şey giyin, macera aramayın," demişti. Saydam görüşünde yalnız değildi. Çünkü hâlâ birçok Türk erkeği için parmak arası terlik kabul edilemez bir olay. Sırf erkekler değil, birçok Türk kadını da erkekte parmak arası terliğin itici olduğunu düşünüyor.
RAHAT VE KULLANIŞLI
Bugün Güney Fransa'da, İbiza'da, Güney Amerika'da nereye giderseniz gidin erkeklerin şort, bol pantolon ya da jean altına parmak arası terlik giydiğini görebilirsiniz. Yazın, sıcak havada bu terliklerin çok kullanışlı olduğunu savunan kimi erkekler, "Bizim için önce rahatlık," diyorlar.
Ülkemizde ise parmak arası konusunda öncülüğü hiç kuşkusuz bir dönem yaptığı program için Afrika'dan Miami'ye dünyayı karış karışa gezen Acun Ilıcalı çekiyor. Yani yapılan anketlere göre Türk erkeklerinin en çok yerinde olmak istediği Ilıcalı, seçimini parmak arasından yana kullanıyor.
İşletmeci Emre Ergani de geçen yıl Bodrum'da bir düğün davetinde, smokin altına parmak arası terliklerini geçirmiş ve nasıl stil sahibi olunabileceğini herkese göstermişti. Havaianas Türkiye Yönetici Ortağı Evren Yılmaz, geçen yıldan bu yana erkek parmak arası terlik modellerinin satışında yüzde 25'lik bir artış olduğunu söylüyor. Kısacası hâlâ bir kesim burun kıvırsa da ülkemiz de bu 'özgür' ve 'ferah' modadan nasibini alıyor.
Anlaşılan o ki bu yaz sadece deniz kenarlarında değil, şehir içinde de parmak arası terlik giyen birçok erkek göreceğiz. Tahammül edemeyenlere de sabır diliyor, şimdiden bünyelerini alıştırmalarını öneriyoruz.

Kayıtlı